Aktualni projekti i programi

100 ( 12 ) djece
Udruga osoba s intelektualnim teškoćama i njihovih obitelji “Mali princ”
80 ( 0 ) djece
Udruga osoba s invaliditetom "Prijatelj" Metković
200( 80 ) djece
Udruga osoba s invaliditetom Grada Požege i Županije Požeško - slavonske
Projekt je zamišljen na način da se aktivnosti grupiraju u dvije važne skupine aktivnosti. Jedan se odnosi na tjelesne aktivnosti, a drugi na zdrave navike. Tjelesne aktivnosti će izvoditelj provoditi s predškolskom djecom kroz treninge koji se sastoje od raznih tipova vježbi – npr. vježbe za pravilan rast i razvoj lokomotornog sustava, vježbe za pravilan položaj kralježnice i pravilno držanje, jednostavni motorički zadatci sastavljeni od osnovnih oblika kretanja, psihomotorne sposobnosti kroz puzanje, provlačenje, hodanje, trčanje, skakanje, bacanje lopte, penjanje i sl. Aktivnosti zdravih navika se odnose na radionice o održavanju higijene, potrebe za spavanjem, važnosti zdrave prehrane, ali i jednim inovativnim pristupom gdje bi djeca sudjelovala u stvaranju i uzgoju zdravih proizvoda u lončanicama i povišenim gredicama. Djeca bi imala svoj vlastiti „Zdravi vrt“ o kojemu bi se brinuli (sadnja, održavanje, zalijevanje, gnojidba itd.) Takav pristup od najranije dobi ostavlja pozitivne tragove i navike za njihov daljnji razvoj za pravilnom ishranom, zdravijim životom, kreativnim načinom razmišljanja te dizanjem ekološke osviještenosti. U sklopu projekta održalo bi se i dva edukativna predavanja za roditelje polaznika kako bi i oni imali uvid u zdrav i pravilan rast i razvoj vlastite djece.
Svrha projekta je pružiti djeci priliku da shvate sportsko – zdravstvene aktivnosti kao zabavu, učeći se pritom zdravim životnim navikama i zdravoj prehrani od malih nogu. Projektnim aktivnostima ćemo utjecati na rani razvoj funkcionalno motoričkih sposobnosti što će djeci koristiti kao podloga za uspjeh u raznim sportovima, ali i kao podloga za kvalitetnije kretanje u svakodnevnim aktivnostima.
154 ( 0 ) djece
Dječji vrtić Tratinčica
10 ( 20 ) djece
Hrvatsko žensko društvo Pleternica
Projekt sadrži ukupno 20 edukativno kreativnih radionica u trajanju 1,5 sata (u svakoj Općini po 4 radionica):
1. Radionica Izrada nakita i dekorativnih predmeta od ovčje vune tehnikom mokrog i suhog filcanja
2. Radionica izrade modernog nakita ( Djeca savladavaju vještinu sklapanja nakita)
3. Radionica dekoriranja drvene škrinjice (Tehnika pirografija -paljenje drveta pirografom u kombinaciji sa salvetnom tehnikom)
4. Radionica izrade torbice ili pernice uz pomoć različitih metoda izrade( šivanje, lijepljenje, bušenje, kombinirane tehnike, potaknuti inovativnost kod djece)
Projekt ima naglasak na usvajanju novih kreativnih tehnika, ali koje mogu biti važan faktor za razvoj životnih vještina. Kreativne tehnike mogu pomoći pri otkrivanju unutarnjih potencijala, kreativnih resursa, razvoja pozitivnih, jakih strana koje pomažu u suočavanju s problemima, njihovu sagledavanju u novom svjetlu, boljem razumijevanju i nošenju s njima na konstruktivniji način. Navedenim tehnikama, osim usvajanja novih načina kreativnog izražavanja, djeca razvijaju finu motoriku, strpljenje i koncentraciju, a što se pokazalo kao važnim faktorima za postizanje boljeg školskog uspjeha. Djeca usvajaju nova znanja i vještine, a to ih čini samostalnijim, imaju više samopouzdanja i njihova kvaliteta življenja raste.
120( 100 ) djece
"TEMATIV KREA" UDRUGA ZA PROMICANJE KVALITETNOG ŽIVLJENJA
40( 20 ) djece
Udruga za pomoć djeci s posebnim potrebama i poteškoćama u učenju „Osmjeh“
Projekt se odvijao u tri faze
1. faza- kroz edukativna predavanja i radionice obuhvaćeni su:
- svi zainteresirani odgojno-obrazovni djelatnici na otoku Braču,
- pomoćnici u nastavi i izvoditelji projekata udruge Brački pupoljci, koji s djecom provode izvanškolske aktivnosti. Na predavanjima obrađene su sudionicima najzanimljivije teme.
2. faza- kroz praktične radionice, savjetovanja i psihološke podrške obuhvaćeni su:
-obitelji svih članova udruge Brački pupoljci ( djece s teškoćama u razvoju)
3. faza- stručnom obradom s izdanim nalazom priznatim od svih institucija obuhvaćeno je dvadeset i petoro djece (manja djeca, predškolci i djeca do trećeg razreda osnovne škole s teškoćama u razvoju).
Ciljevi ovog projekta su:
1. Educirati odgojno-obrazovne djelatnike. Mnogi od odgojnih djelatnika koji godinama rade u malim otočkim sredinama, nisu se do sada imali prilike susretati s djecom s poteškoćama, u svom obrazovanju nisu dobili dovoljno informacija i praktičnog iskustva za rad s djecom iz spektra autizma. 2. Napraviti stručnu obradu članova udruge Brački pupoljci( dvadeset i petoro djece predškolske i rane školske dobi) te na taj način omogućiti roditeljima da dobiju mjerodavni nalaz nužan za upise u škole i vrtiće bez da putuju na kopno, a odgojno-obrazovnim institucijama stručne upute za rad sa svakim djetetom na temelju dijagnoze.
3. Kroz savjetodavne radionice obiteljima olakšati izazove roditeljstva koje odgajanje djeteta s teškoćama sobom nosi.
25 ( 82 ) djece
Udruga roditelja djece s teškoćama u razvoju Brački pupoljci
20( 0) djece
Udruga Sveta Ana za pomoć djeci s teškoćama u razvoju i osobama s invaliditetom Krapinsko- zagorske županije
8( 24 ) djece
Udruga “Igra” za pružanje rehabilitacijsko-edukacijske i psiho-socijalno-pedagoške pomoći
Projekt se provodi u područnoj školi u Općini Tounj I odlično je prihvaćen među osnovnoškolcima I među njihovim učiteljima I profesorima koji su prepoznali puni potencijal učenja ovih vještina I potakli svoje đake na što veći odaziv.
70( 100 ) djece
Aiki En udruga za promicanje skladnog življenja
21 (100) djece
Javna ustanova Pleternica
20 (197) djece
Hrvatski Crveni križ Društvo Crvenog križa Koprivničko-križevačke županije
40 ( 0 ) djece
Grad Koprivnica
30 ( 1000) djece
Pučko otvoreno učilište Daruvar
20( 20 ) djece
Udruga za autizam - Zagreb
600 (400) djece
Glazbena mladež Split
Ovim je projektom obuhvaćeno 15 djece s teškoćama u razvoju u dobi od 5 do 21 godine od čega 9 dječaka i 6 djevojčica. Šestero djece je u invalidskim kolicima. Korisnici su polaznici Centra za odgoj i obrazovanje „Podravsko sunce“ iz Koprivnice dok je manji broj djece uključen u redovni školski obrazovni program. Djeca i mladi dolaze iz Koprivnice i okolice te iz okolnih ruralnih područja koja gravitiraju Koprivnici.
Korisnici su s različitim dijagnozama, kao što su: tuberozna skleroza, intrakardijalni tumor, cerebralna paraliza, epilepsija, umjerena mentalna retardacija, ADHD, teška mentalna retardacija, sljepoća, sindrom West, hidrocefalus, usporen razvoj govora, motoričke poteškoće, elementi autizma, pervazivni razvojni poremećaji. Projekt ima indirektan utjecaj na djecu iz OŠ „Braća Radić“ koja su dolazila na radionice. Ukupno je sudjelovalo 23 djece kroz period trajanja aktivnosti.
15( 23 ) djece
Udruga za pomoć osobama s intelektualnim teškoćama "Latice"
Ovaj je Projekt u cijelosti odgovorio postavljenom cilju unapređenja funkcionalnog razvoja djece, kao pretpostavke njihovoj boljoj socijalnoj uključenosti u zajednicu. Budući da su aktivnosti s terapijskim psom usmjerene na poticanje spontanog korištenja nedovoljno razvijenih potencijala te podizanju motivacije za često teške i djetetu dosadne vježbe - to ove aktivnosti čini posebno vrijednim i jedinstvenim. Ciljana skupina su djeca različitih razvojnih teškoća (cerebralna paraliza, autizam, ADHD, intelektualne teškoće, epilepsija, motoričke teškoće) te su polaznici dječjih vrtića. Ciljevi aktivnosti formirani su na temelju individualnih potreba svakog djeteta, a ostvarene su promjene u razvojnim procesima, npr. u području govorno-jezičnog i kognitivnog razvoja, razvoja motorike, u socio-emocionalnom aspektu kao i u ponašanju.
Uz terapijskog psa Benija, svaka vježba je lakša i veselija
16( 150 ) djece
Hrvatska udruga za školovanje pasa vodiča i mobilitet
40 (350) djece
SRCE-Udruga djece s teškoćama u razvoju, osoba s invaliditetom i njihovih obitelji
10 (0) djece
Caritas Zagrebačke nadbiskupije
500 (300) djece
Društvo za komunikacijsku i medijsku kulturu
Projekt „Aktivno u Sokaku“ provodi se na dječjem igralištu u ulici Zrinskih i Frankopana (od davnina zvana „Sokak“) u Novoj Bukovici, na k.č.br. 24/3, k.o. Gornja Bukovica,a kojem je cilj omogućiti pristup interdisciplinarnim aktivnostima u svrhu provođenja što kvalitetnijeg slobodnog vremena.Utjecaj ovog projekta, uzevši u obzir sve ciljane skupine, reflektirati će se u cijelosti na lokalnu zajednicu, a time i na motiviranje mladih osoba na ostanak na našem području. Aktivnostima na projektu ujedno će se potaknuti razvoj i popularizacija sporta, ali i proširenje vrsta i mogućnosti osobne rekreacije i to proširenjem športskog sadržaja za mlade osobe i razvoj i poticanja njihova interesa za bavljenjem sportom, što će dodatno utjecati i na razvoj drugih vrsta športskih aktivnosti.
30(50) djece
Malonogometni klub Apokalipsa Nova Bukovica
Glazbena radionica Nota
Projektom „KOŠUN za sretnu obitelj 2“ primiče se osobna dobrobit kod djece te je jedan od glavnih ciljeva projekta osnažiti obitelj i povezati roditelje i djecu kroz različite organizirane jednodnevne događaje na kojim će zajednički sudjelovati i obavljati kreativne zadatke. Nadalje, cilj je i povećanje socijalne uključenost i povezanost same djece međusobno, ali i njihove integraciju u društvo u cjelini provedbom kontinuiranih edukativno-kreativnih radionica kroz osmišljene 4 teme. Osiguranjem adekvatnog prostora KOŠUN-ovog školskog dnevnog boravka djeci se osigurava neometano odvijanje kreativnih i edukativnih sadržaja u sklopu navedenog projekta.
80 (80) djece
Katolička osnovna škola u Novskoj
20( 220 ) djece
Mirovna grupa mladih Dunav
400( 1000 ) djece
Društvo za poboljšanje kvalitete života siromašne i nezbrinute djece «MALI ZMAJ»
40( 400 ) djece
Šutka
500 (1000) djece
Umjetnička organizacija kazališna družina Smješko
30( 100 )
Udruga kreativnog alternativnog razvoja kulture "Atribut"
10( 16 ) djece
Savez društava distrofičara Hrvatske
60(200) djece
Srpsko kulturno društvo "Prosvjeta"
10( 38 ) djece
Zajednica saveza osoba s invaliditetom Hrvatske